Новодністровські волонтери побували на презентації документального фільму “Вірю. Чекаю. Молюся.”

На запрошення ГО «Патріот України» 15 листопада Новодністровські волонтери отримали можливість побувати на прем’єрі документального фільму Катерини Стрельченко “Вірю. Чекаю. Молюся.”

Ця стрічка порушує дві болючі теми, які є наслідками війни на сході України – зниклі безвісті та полонені. Ці теми поєднані між собою, і водночас мають багато різних аспектів. Фільм розповідає одразу декілька історій – як колишніх полонених, так і рідних тих бійців, які на п’ятому році війни досі не знають яка доля спіткала їхнього батька, сина або брата.

Про умови перебування в полоні російських окупантів розповіли чоловіки і жінки. Одних щодня катували та тримали на ланцюгу, а над іншими здійснювали акти психологічного насилля. Другий важливий аспект – це пошук зниклих безвісті на Донбасі. Цю тему коментують представники судмедекспертизи, пошукових організацій,  “Червоного Хреста”, психологи, волонтери. В центрі уваги родини, що кілька років намагаються розшукати своїх рідних.

«Ми намагалися поспілкуватися з різними людьми, аби картина не була однобокою», – каже пані Катерина. Стрічку готували в рамках цьогорічного обласного фестивалю «Сила нескорених», який проходить щорічно до Дня захисника України.

Ми повинні пам’ятати і шанувати подвиг тих людей, які захищають незалежність України. Бути небайдужими до тих, хто постраждав від воєнних дій. Робити це необхідно в усіх напрямках. Стрічка важка, але її обов’язково треба подивитися аби нагадати, що війна триває…

26 листопада фільм презентують у Чернівцях  о 19:00 в кінотеатрі «Чернівці»