У Новодністровському міському музеї презентували виставку картин

З нагоди Дня художника у Новодністровському музеї презентували виставку картин живопису, яка складається з двох частин: «Ретро 80-х» та «Нові імена. Диво пензля».

«Ретро 80-х» – це реставровані художниками нашого міста картини 80-х років, які свого часу були виготовлені київськими художниками на замовлення дирекції Дністровської ГЕС для того, щоб прикрасити стіни в адмінбудівлях. Але з роками вони зникли з поля зору і пилилися по комірчинах та підвалах закладів. І вже цього літа вони отримали нове життя, і ще не один рік милуватимуть поціновувачів мистецтва у міському музеї.

Директор Новодністровського  музею Галина Разгонюк висловила щиру подяку міським художникам-реставраторам, які погодилися відновити картини: Івану Сольському, Ганні Рутковецькій, Олександру Гуцулу, Олені та Анні-Марії Трофанюк. Також велика подяка спонсорам, які виділили кошти на закупівлю потрібних фарб: Войтенко Сергій Русланович – директор ТОВ «Променергобудсервіс», Якубенко Василь Іванович – директор бетонно-розчинного заводу, Клим В’ячеслав Степанович – директор Дністровської ГЕС. Подяками відділу культури за активну участь на волонтерських засадах у роботах з реставрації габаритних картин були нагороджені Ганна Рутковецька, Іван Сольський, Олександр Гуцул, Анна-Марія та Олена Трофанюки та Наталя Грищук.

З нагоди Дня народження  художниці Ганни Рутковецької вітання прозвучали від директора міського музею Галини Разгонюк, поетеси Галини Мельник та музичне вітання від жіночого клубу «Гармонія».

На виставці були представлені нові роботи уже раніше відомих нам міських художників Олександра Гуцула та Ганни Рутковецької. А ще відвідувачі виставки стали щасливчиками і першими змогли ознайомитися з новими іменами митців Анатолієм Кравченко та Валерією Наумовою.

Анатолій Михайлович Кравченко – слюсар 6-го розряду в електромашинному цеху на Дністровській ГЕС (32 роки). Музикант (грає на гітарі), поет, художник одним словом – творча особистість. Не малював довгі 30 років, а в березні цього року знову взяв до рук пензля, і вже сьогодні його роботи представлені в мистецькій залі міського музею.

Валерія Наумова – молода художниця з міста Новодністровськ. Як завжди уміло про неї написала наша поетеса Інна Гончар, яка глибокого відчуває особливих людей ,у одній зі статей у місцевій газеті: «…А воно у цієї 25-річної красуні направду чутливе, адже волею долі дівчині із самого дитинства доводилось по-особливому вслухатися у ритми та голоси цього світу. Завдяки неймовірним зусиллям та підтримці матусі, як і всієї родини, Валерія поступово опановувала усіма бодай найменшими тонкощами навколишньої гармонії та її закономірностями і принадами, згодом успішно здобуваючи знання у місцевій гімназії. Та з-поміж усіх її умінь малюнки тоді аж ніяк не привертали уваги, хіба що яскраво свідчили про глибоку вразливість та особливу глибину внутрішнього світу.
Минав час… Лєра, торуючи власну стежину, продовжувала пошуки своєї струни і омріяного сенсу дарованого Богом життя. І якось випадково-невипадково цьому посприяли неосяжні Інтернет-можливості: дівчина зацікавилася, а невдовзі залюбки занурилася у лабіринти однієї привабливої програми – і… почала створювати малюнки, такі характерні й філософськи насичені, водночас із першої миті споглядання притаманні саме її, Валерії.
Ось так у минулому році знайомі повідомили, що у Києві відбудеться Міжнародний конкурс листівок – на хвилях чуттєвої душі народився невеличкий образок, який і відправили до участі… без жодних сподівань. І вже згодом авторка отримала у подарунок 100 листівок зі своїм малюнком за ІІІ місце!
А потім трапилася подорож із матусею до Італії – і знову у якійсь Божій ласці вдалося використати можливість і напрочуд легко створити своєрідний бренд одягу для модельного агентства.
Тепер уже я пригадую за своїми попередніми «лайками» на її сторінці у «Фейсбуці», коли у стрічці новин з’являлися якісь оригінальні мініатюри. І тільки зараз дізналася, що, запропонувавши їх одному із сайтів художників, дівчина здобула не просто визнання, а й, що дуже важливо, можливість отримати заробіток, і на сьогодні у своїй творчій скарбниці має оригінальне дітище у співпраці з Anna Ksso – книгу-маніфест «Жінка-актриса». Навмисне не вдаючись у власні епітети, просто подаю переклад емоційного посту письменниці з ФБ: «Усього їх (ілюстрацій) 28. Це вражаючі малюнки, глибокі і багатогранні, які не просто ілюструють образ, а показують його зсередини – ту суть жінки, котру я описую в кожному розділі. Коли ви отримаєте свою книгу і візьмете її в руки, я раджу вам перед прочитанням довго вдивлятися у малюнок. Він – портал в ідею та думку, закладену у кожну історію. Без цих малюнків книга втратила б багато, тому я щаслива, що знайшла талановиту ілюстраторку Лєру Наумову. Дивовижно, що більшість малюнків уже були створені до того, як я їх знайшла, тобто я можу сказати, що це – доля: поки я десь писала свої одкровення, Лєра вже малювала про них, а лише потім ми зустрілись».
А ще є ілюстрації до казок на замовлення-запрошення з Австрії, оригінально оздоблена частина приміщення у одному із салонів краси, футболки, кофта старшій сестрі і навіть своєрідна родинна галерея! Саме останнє втілили у подарунок Лєрі на Новий рік її люблячі батьки – тепер інтер’єр їхньої квартири ексклюзивно вирізняє помешкання Наумових з-поміж усіх інших. Крім того, молода й, безсумнівно, талановита дівчина залишила на згадку оригінальний логотип-портрет творчої команди газети «Місто на горі».
Направду, гарно і яскраво, сучасно і самобутньо, філософськи і відверто – так, що здатне одразу чимсь зачепити і вразити, і так, що хочеться оглядатися і вдивлятися у найменші деталі, так, ніби відчуваєш тонкощі жіночої душі, які часом із різних причин сховані за буденністю…»

Також подяками відділу культури відзначили вже відомих, і нових художників,які презентували свої роботи на виставці. Наприкінці тематичної виставки картин живопису Галина Олександрівна разом із начальником відділу культури Альоною Присакар привітали з ювілеєм фундатора бібліотечної справи у нашому місті Валентину Миколаївну Курган.

Дуже влучними словами львівської поетеси Галини Фесюк Галина Олександрівна завершила презентацію виставки картин наших місцевих митців.

Художник
Малювати картини руками не можна,
Лише серцем, що б’є у душі..
В тій, де мешкає дивний художник,
Що натхнення черпає в собі.
І лиш духом всесильна людина
Розфарбує цей світ кольорами,
Щоб ожила від світла картина,
Наче небо мовчазне над нами,
Наче зорі, що ввечері світять,
Ні, не світять – зоріють згори.
Радше будні художник підмітить,
Ніж змалює цей світ навпаки.

Тож картини наших талановитих художників можна побачити у мистецькій залі міського музею.