Сокирянська ОДПІ інформує

 

19 жовтня 2018 року – останній день сплати єдиного внеску

 Сокирянська ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області звертає увагу платників податків, що 19 жовтня 2018 року – останній день сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами – підприємцями, в тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність за третій квартал поточного року. За порушення норм законодавства про єдинийвнесок до платників, на якихзгідно з Законом N 2464 покладенообов’язокнараховувати, обчислювати та сплачуватиєдинийвнесок, застосовуютьсяфінансовісанкціївідповіднодостатті 25 цього Закону.

Зокрема:

за несплату (неперерахування) абонесвоєчаснусплату (несвоєчаснеперерахування) єдиноговнескунакладається штраф у розмірі 20 відсотківсвоєчасно не сплаченихсум;

за донарахування органом доходів і зборівабоплатникомсвоєчасно не нарахованогоєдиноговнескунакладається штраф у розмірі 10 відсотківзазначеноїсуми за кожнийповнийабонеповнийзвітнийперіод, за якийдонарахованотаку суму, але не більш як 50 відсотківсумидонарахованогоєдиноговнеску;

за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум; тощо.

Також на суму недоїмкинараховується пеня з розрахунку 0,1 відс. суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Варто пам’ятати, що за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску посадові особи  підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності підприємці  або особи, які забезпечують себе роботою самостійно,  згідно зі ст. 165¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення несуть ще й адміністративну відповідальність. Строк давностіщодонарахування, застосування та стягненнясумнедоїмки, штрафів та нарахованоїпені не застосовується (частинашістнадцятастатті 25 Закону N 2464).

Про застосування штрафних санкцій до працедавця за не укладення трудового договору та не оформлення трудових відносин з найманими особами

У Сокирянській ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області інформують, що у разі виявлення під час перевірки фактів не дотримання працедавцем (податковим агентом) законодавства щодо укладення трудового договору, не оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), якщо ці дії призвели до порушення таким працедавцем правил нарахування, утримання та сплати в бюджет податку на доходи фізичних осіб, до такого працедавця застосовуються штрафні санкції у порядку та розмірах, встановлених ст.123 Податкового кодексу України. Так, коли сума податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб при перевірці визначається контролюючим органом, на таку особу накладається штраф в розмірі 25 відсотків суми нарахованого податкового зобов’язання. При повторному протягом 1095 днів визначені контролюючим органом суми податкового зобов’язання, накладається штраф у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов’язання.  У разі порушення порядку подання інформації про фізичних осіб – платників податків, до таких працедавців (податкових агентів) застосовуються штрафні санкції у порядку та розмірах, встановлених ст.119 ПКУ. Згідно з ст.163 прим.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-X із змінами та доповненнями неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, – тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян – суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Такі ж дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян – суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.Крім цього, статтею 212 Кримінального кодексу України від 05 квітня 2001 року № 2341-III із змінами та доповненнями (далі – ККУ) встановлена відповідальність за умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), що входять в систему оподаткування.

 Сокирянською  ОДПІ за січень-вересень 2018 року забезпечено понад  277 мільйонів гривень податків і зборів до Зведеного бюджету

Станом на 01 жовтня 2018 року надходженнядо Зведеного бюджету склали 277,6 млн. грн. податків та зборів, що перевищило минулорічні надходження  на57,7 млн. грн. Найбільшими за обсягами є податок з  доходів фізичних осіб, податок на додану вартість, плата за землю та єдиний податок з юридичних та фізичних осіб, а  також єдиний податок з сільськогосподарських  товаровиробників. Податку на доходи з фізичних осіб платниками сплачено 138,6 млн. грн., що на30,2  млн. грн. перевищило  минулорічні надходження. Податку на додану вартість до Державного бюджету зібрано 47,4 млн. грн. Надходження земельного податку та орендної плати за землю склали 24,8 млн. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року обсяг надходженьзбільшився на 1,6 млн. грн. За січень-вересень поточного року юридичними та фізичними особами -підприємцями сплачено 20,6 млн. грн. єдиного податку, що на 5,0 млн. грн. більше, ніж за дев’ять місяців 2017 року. Крім того, до місцевого бюджету надійшло 4,8 млн. грн. єдиного податку з сільгосптоваровиробників.

Понад  138 млн. грн. ПДФО сплатилиплатники Сокирянщини

За січень–вересень 2018 року до Зведеного бюджету надійшло 138,6 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.Це на 30,2 млн. грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів. Так, за січень-вересень поточного року місцеві скарбниці Сокирянщини  отримали 103,9 млн. грн. цього податку, що на 22,6 млн. грн. більше, ніж торік. До державного бюджету надходження склали  34,6 млн. грн.

Платникиподатків Сокирянської  ОДПІ на потребиукраїнськоїармії направили  понад  10 млн. грн. військовогозбору

За січень-вересень 2018 року платники податків, які перебувають на обліку Сокирянської ОДПІ сплатили 10,8 млн. грн. військового збору. В порівнянні з січнем-вереснем  минулого року  надходження збільшилися на 2,2 млн. грн. Нагадаємо, військовий збір запроваджено з 3 серпня 2014 року. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і іноземні доходи, нерезиденти з доходами, отриманими в Україні, та податкові агенти. Ставка податку – 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування (загальний місячний або річний оподатковуваний дохід). Військовий збір у повному обсязі перераховується до Державного бюджету.