ДністерФест – не просто етнофестиваль української музики, а в першу чергу місце зустрічі ідей та їх втілення

Уже третій рік поспіль благодійний фонд «Smart Angel» та ГО «Молодь фест» організовують фестиваль “ДнісерФест”. А Новодністровська міська рада цьогоріч здійснювала виключно організаційну підтримку. Більшість людей відвідали фестиваль аби відпочити, насолодитися музикою  та  розважитися. Але дуже мало відвідувачів насправді замислились, що це вартує організаторам фестивалю. Тут варто наголосити, що це є час, який дуже цінується. А про відповідальність за кожного відвідувача фестивалю я вже мовчу.

Як я відкрила фестиваль для себе, уже не як відвідувача, а частини команди людей, які були задіяні в організації
Безумовно, ДністерФест – це і є відродження української музики.
Зі сцени впродовж двох днів звучали гурти з Новодністровська та навколишніх сіл. Це і зовсім юний гурт “Петрос”, який приємно здивував відвідувачів і подарував запальні емоції. Гурт “БУК”, що своїм текстом не залишив байдужим жодне серце поціновувача дійсно  української мови. Кожне слово було влучним і хвилюючим. Гурт “TOLOKA”, “TaRuta”, “Denomen”, “Монополія”, “Гуцул Каліпсо”,«JORYJ KŁOC». Ці виконавці і є тією словесною зброєю проти зовнішнього ворога нашої держави. Адже на сьогодні дуже важливо, щоб ми  захищали не лише цілісність  території нашої країни, а й берегли українське слово. Саме такого роду заходи і укріплюють наш патріотичний дух і не дають змогу згаснути українській музиці. Яка лунає зі сцени «ДністерФесту» аж до глибин хвилюючої ріки Дністер.

Ще  цьогорічний захід мав суттєвий спортивний акцент. Відбулися змагання з пляжного волейболу та пляжної боротьби. Також, 4 серпня федерація із веслування на човнах стоячи (сапбордингу) провела у рамках «ДністерФесту» свій Перший Чемпіонат України, у якому виступали спортсмени із шести областей нашої держави, серед яких була і дворазова олімпійська чемпіонка Інна Осипенко-Радомська. Не обійшлося без змагання із веслування на байдарках, адже воно є візитівкою міста енергетиків. Вийшов на воду і місцевий човен «Дракон». Випробували себе у веслуванні на драгонботі гості фестивалю. Серед  сміливців був у повному складі львівський гурт «Шосте чуття». Мабуть, максимальна концентрація посмішок і веселого настрою панувала під час пінної вечірки, яка стала родзинкою другого дня фестивалю. І великі, і малі із захватом купалися у лавині піни під запальні сети  MALKERа.

Хочеться сподіватися, що з роками свідомість відвідувачів і українців прокидатиметься, і вони розпочнуть цінувати роботу кожного. Від організаторів до двірників, які вимушені були прибирати за відвідувачами фестивалю гори сміття… А недопалки, люди!!! В мене є декілька світлин, як доволі поважні люди нашого міста викидають їх просто в пісок, де ж потім прийдуть відпочивати зі своїми дітьми (не стану викладати ці світлини на загал, але на майбутнє залишайтесь людьми). Тож нам залишається подякувати організаторам Олександру Крутію та  Ярославу Осипенко за те, що свого часу вони все таки наважилися розпочати цю колосальну роботу по проведенню фестивалю у Новодністровську. Анна Піжевська голова ГО «ФСКН», одна із  активних місцевих волонтерів, яка щороку допомагає організаторам, висловлює їм щиру подяку і запевняє, що ДністерФест дуже важливий для нашого міста. Слова вдячності линуть і від найменших відвідувачів фестивалю, які діляться своїми враженнями від свята.

Перш ніж критикувати, засуджувати чи обливати брудом, перш ніж вихвалятися тим, хто не докладав до цього абсолютно нічого, потрібно залишатися взаємоввічливими, і допомагати один одному на користь нашого міста та майбутнього наших дітей, які уже сьогодні черпають все найкраще, що ми можемо їм дати. Поки існуватимуть такі фестивалі, ми відчуватимемо захист від навали окупантів. Нашій культурі  процвітати, мові жити, а музиці лунати. За нами правда, за нами слово.

ОЛЯ КУЧУРКА

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *