«Калинові» барви – на Першому Національному! (відео)

27 травня прихильники, шанувальники, рідні, близькі і друзі та всі шанувальники української пісні мали змогу нарешті побачити учасників Новодністровського аматорського народного хору «Калина» на Першому Національному в ефірі популярної телепередачі «Фольк-music», яка ось уже 10 років поспіль об’єднує українців у тісному колі нетлінних барв народних пісенних скарбів.

Як розповідала у своєму березневому змістовному репортажі моя колега Ірина Шундрій, давня мрія хористів почала розквітати у 2017 році, завдяки ініціативі учасниці колективу Євдокії Швець, коли відновились перемовини щодо зйомок у проекті. І вже у липні 2017-го Новодністровськ відвідала знімальна група проекту «Фольк-music» на чолі з народною артисткою України, незмінною ведучою Оксаною Пекун та Володимиром Коваленком, який є автором та керівником цього проекту: тоді ми всі уперше дізналися, як саме знімальна група фільмувала наше місто та його околиці для створення відеовізитівки хору «Калина». А відтак 24 березня новодністровці з не меншим хвилюванням очікували на перші повідомлення, фотографії та телефонні дзвінки од «Калини», котра того дня перебувала на зйомках телевізійного проекту «Фольк-music» у Киві.

І ось тремтливі миті перших хвилин знайомої віддавна передачі, та ще і густо замережані атмосферою величного свята Трійці: обідньої пори о 14.20, коли усі родини традиційно вже зібралися за святковими столами, Оксана Пекун повідомила, що розпочинає знайомство уз нашим калиновим гроном та молодим містом над Дністром. І поглядом, і серцем, і душею усі ми були прикуті до екранів телевізорів, радо упізнаючи давно знайомих городян, вслухаючись у привітання начальника відділу культури Альони Присакар та її донечки Дарусі, розповіді керівника колективу Антоніни Камбур, акомпоніатора Михайла Рожка, учасниці Ганни Лутчак, котра повідала Україні історію виникнення колективу «Калина», що народився із ансамблю медичних працівників у далекому 1987 році. Направду, нас, глядачів, як новодністровців-учасників ефіру неабияк вразила щира привітність ведучої Оксани Пекун, котра не обійшла увагою і ювілярку Світлану Лотоцьку, а ще так щиро представила українцям наше любе місто.

І ось нарешті – промовиста затаємничена тиша на знімальному майданчику: починає акапельно звучати українська народна пісня «Із-за гори, з-за крутої». Упевнена, що особливо у кожну її нотку вслухалися жителі сусіднього села Василівка, де і записала її керівник хору Антоніна Камбур від Катерини Дмитрівни Москалюк (1938 р. н.) та Галини Олексіївни Івасюк (1952 р. н.), а обробку для хору зробив наш відомий композитор, акомпаніатор хору «Калина» Михайло Рожко.

Не менше захоплення у нас всіх викликав виступ квартету «Classic», створений у 2010 році молодими викладачами кафедри музики ЧНУ ім. Ю. Федьковича, котрий колоритно переспівав у своєму аранжуванні цю стародавню і маловідому пісню. Звичайно ж, що глядачам-новодністровцям було приємно побачити серед часників цього гурту випускника Новодністровськоі музичної школи Ярослава Осипенка.

Та що б там не розповідалося нами, журналістами, а особисті враження – найцікавіші, тож ви, шановні читачі, маєте нагоду знову і знову зустрітися із «Калиновим» суцвіттям та квартетом «Classic», легко знайшовши випуск популярної телепередачі «Фольк-music» у Інтернет-мережі за посиланням.

Як же відрадно, що є в Новодністровську талановиті й щирі люди, що здатні своєю творчістю прославляти наше рідне місто, створюючи йому позитивний імідж на рівні держави!

Хвилювалася і насолоджувалася Інна ГОНЧАР

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *