У Новодністровську відбулися замагання з греко-римської боротьби

12 травня успішно відбулися змагання відкритої першості м.Новодністровськ з греко-римської боротьби з нагоди відзначення Дня Перемоги. Участь взяли майже 60 юних спортсменів з Новодністровська, Жмеренки та Вінниці.

Змагання з цього виду спорту проводяться у нашому місті вперше за багато років. І цей захід став можливим завдяки тому, що з 1 лютого у Новодністровську започатковано новий вид спорту – боротьба! За ці 3 місяці на заняття записалось понад 50 дітей віком від 5-ти років. І безпосередня заслуга у цьому нашого тренера – Павла Олексійовича Причишина (майстер спорту СРСР).

Ці змагання також стали визначними, адже більша частина юних новодністровських спортсменів у цей день взагалі вперше за своє життя взяли участь у спортивних змаганнях!

Головні організатори змагань: благодійний фонд «Смарт Ангел» – (співзасновник Олександр Крутій), громадська організація «Фізкультурно-спортивний клуб Новодністровськ» (голова Анна Піжевська) та Григорій Розлог, власник магазину «Будмайстер».

Співорганізаторами виступили: відділ молоді та спорту Новодністровської міської ради, КУ«Новодністровська ДЮСШ»та НМЦ ФЗН  «Спорт для всіх». Партнери заходу – Новодністровська міська рада.

Змагання відбулись у рамках діяльності клубу «Смарт Спорт».

Під час урочистого відкриття присутні насолоджувалися виступом танцювального колективу «Сузір’я» Новодністровського будинку дитячої творчості (керівник  Олена Скутельник). Також продемонстрували свій запальний «Номер з шаблями» колектив «Дністровські гайдамаки» Новодністровської ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів (керівники – Наталія Квятковська та Юлія Борейко).

На змагання завітало багато поважних спортсменів, чиї імена вже увійшли в історію розвитку боротьби в Україні:

– Головний судя змагань – Микола Михайлович Костенко заслужений тренер України, Майстер спорту СРСР, заслуга ордена 1 ступені у галузі спорту, товариства  «Спартак», м.Вінниця. Секретар змагань – Сергій Олександрович Кулібаба, Майстер спорту України, тренер товариства «Колос» м.Вінниця

– Суддя змагань Віктор Михайлович Кобзар Майстер спорту СРСР,суддянаціональної категорії, тренер товариства«Спартак», м.Вінниця

– Суддя змагань Дмитро Миколайович Дроненко,Майстер спорту по 3 видам спорту (греко-римська, вільна боротьба та сумо), тренер ДЮСШ м. Жмеринка.

Також були присутні: Василь Олексійович Причишин- Майстер спорту міжнародного класу, 5-кратний чемпіон України, тренер «Колосу» м.Вінниця та Олександр Петрович Рафа – Майстер спорту СРСР, тренер товариства «Колос»м.Жмеринка.

Як прокоментував на своїй сторінці фейсбук організатор змагань Олександр Крутій

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001938624431

«…Ми щиро вдячні шанованим гостям, які змогли приїхати і разом з нами створити та розділити цей щасливий момент спортивної радості!

Було все…все, що притаманно боротьбі (і я маю на увазі не тільки вид спорту) – були сльози поразки, образи, радість, натхнення, переживання, очікування, протистояння!
Все це надзвичайно важливо! Особливо важливо це для дітей! Ми мусимо їх готувати до життя…досправжнього…і саме такі події їх привчатимуть до усвідомлення того, що життя – то бій…бій із собою…земоціями…зпереживаннями…зсупротивником…з обставинами… ми повинні їх готувати… до всього ! Бути поруч під час перемоги!…а ще (що більш важливо для дитини) – бути поруч після поразки.. підтримувати їх.
Можливо, ми дорослі десь інколи втрачаємо здатність відчувати події саме так, як те відчувають діти…ми черствіємо, грубшаємо…мивакціновані життям )..але сьогодні намагався відчути настрій саме дітей. Згадати дитинство своє через їх очі і споглядання їх глибини. А там все – страх, радість, збудженість, злість, образа!!) Вінєгрєт, коротше ))) І я певен, що тільки заради можливості через дитячі очі зазирнути у свої спогади дитинства – варто проводити/організовувати/сприяти дитячим змаганням з будь-яких видів спорту!! Це можливість для нас, дорослих, стати дітьми ). А це корисно…дуже…бо “вінегрет” корисний для здоров’я)

Я дуже вдячний всім, хто долучився сьогодні до цього дійства! Всім-всім. Вдячний батькам та дітям), гостям та містянам, всім організаторам, вболівальникам, тренерам, суддям! Ця подія для нашого клубу – то дебют! Ідеального нічого не буває, а тому вибачте, якщо щось було не так…ми будемо вчитися виправляти або не допускати помилок і надіємося на вашу допомогу в цьому…»

Дійсно для більшості маленьких, юних спортсменів ці змагання стали справжніми випробуваннями,які вони пройшли з гідністю. Показавши не лише свою силу, витримку а й вміння бути переможеними і переможцями.

Репортаж Ірина Шундрій

Відео та фото Оля Кучурка

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *