Перший крок по закриттю Новодністровської лікарні уже зроблено?

10 січня відбулася перша у цьому році і сорок п’ята з початку скликання сесія Новодністровської міської ради. Сесія була скликана позачергово, пройшла під головуванням секретаря міської ради Наталії Кримняк. На сесії розглядалось 3 питання. Одним із найбільш обговорюваних стало питання про створення Центру ПМСД у новій редакції.

Центр визначено як комунальне некомерційне підприємство і в його склад введено фактично всі служби і відділи, які наразі функціонують у міській лікарні. Через те, що сесія була скликана позачергово, всього за день до цього, депутатська комісія вимушена була розглядати питання, які виносились на розгляд, перед початком сесії.

Ще з 30 листопада минулого року гостро стоїть питання реформування медичної галузі, яке стосується саме нашого лікувального закладу.

Найбільше хвилює людей те, що йдучи шляхом даної реформи у місті не буде терапевтичного цілодобового відділення. Не зрозуміло,що буде і з вузькими спеціалістами. Вкотре депутати взялись розбиратись, що і до чого. Та на жаль, до кінця так і не розібрались.

Вже при розгляді питання під час сесії, після того як депутатською комісією питання було не підтримано, взялись знову до обговорення та прийняття рішення.

Тож заслухавши все сказане і депутатами, і головним лікарем Новодністровської міської лікарні Тетяною Щасливою, перейшли до голосування. З 19 присутніх депутатів 14 проголосувало «За». Саме цих голосів і вистачило, щоб прийняти даний проект рішення.

ПРОЕКТ

Новодністровська міська рада

Сорок п’ята сесія VІІ скликання

Р І Ш Е Н Н Я

Про створення комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Новодністровськ»

Керуючись статтею 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України від 07.07.2011 року № 3671-VI «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення надання медичної допомоги» та наказу МОЗ України №301 від 20.05.2011р. «Про внесення змін до переліку закладів охорони здоров’я», №735 від 30.08.2010р. «Про затвердження примірних етапів реформування первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги», керуючись наказом МОЗ №384 від 29.06.2011р. «Про затвердження Примірного положення Центру первинної медико – санітарної допомоги», наказу МОЗ України №801 від 29.07.2016р. «Про затвердження Положення про центр первинної медичної (медико – санітарної) допомоги та положень про його підрозділи», Новодністровська міська рада

В И Р І Ш И Л А:

  1. Відмінити рішення 43 сесії VII скликання Новодністровської міської ради від 30 листопада 2017 року №278 «Про створення комунального закладу «Центр первинної медико – санітарної допомоги та амбулаторії загальної практики сімейної медицини м. Новодністровськ».
  2. Створити комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Новодністровськ» з граничною штатною чисельністю працівників – 145,25 штатних одиниць .
  3. Затвердити Статут комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Новодністровськ» (додаток 1).
  4. Призначити з 15.01.2018 р. виконуючим обов’язки головного лікаря (директора) комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Новодністровськ» Щасливу Т.І.
  5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови Козака М.А. та комісію з питань охорони здоровʼя, освіти, культури, спорту, соціального захисту населення та духовного відродження.

Секретар міської ради                                                       Н.Кримняк

 

3. Про створення комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги та амбулаторії загальної практики сімейної медицини м. Новодністровськ»

 

Білоткач Анатолій Іванович за
Білоткач Юрій Михайлович за
Бондарчук Людмила Віталіївна за
Волошин Руслан Іванович за
Горохов Андрій Борисович за
Кирилюк Олена Федорівна утрим.
Кордонський Василь Васильович утрим.
Кримняк Наталія Іванівна за
Лотоцький Андрій Анатолійович за
Манаскуров Ігор Вікторович за
Мариняк Сергій Петрович за
Петряшин Віктор Анатолійович за
Пітькін Микола Іванович утрим.
Поцелуйко Валентина Павлівна утрим.
Приступа Людмила Олександрівна за
Рошка Марія Іванівна за
Скрипник Олена Володимирівна за
Цимбалюк Наталія Олександрівна утрим.
Шундрій Роман Васильович за

 Результати поіменного голосування:

«за» – 14,«утрим.» – 5.

З прийняттям даного рішення, точніше йдучи по шляху запропонованої державою медичної реформи, і досі залишається дуже багато ризиків та мінусів, і лише час покаже, що з цього вийде.

Дуже цікавим залишається той факт, що у п’ятницю, 12 січня, відбулася десята позачергова сесія Сокирянської районної ради. На розгляд депутатів винесли три питання порядку денного, найголовніше – перетворення комунальної установи «Сокирянський центр первинної медико-санітарної допомоги» у комунальне некомерційне підприємство.

Ознайомив присутніх з етапами впровадження медичної реформи заступник директора Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Юрій Лесюк.

Він, зокрема, зауважив, що Сокирянські депутати першими на Буковині взялися за реформування медичної галузі. Як не дивно, згадували там і Новодністровську міську лікарню, але те що прозвучало з уст Юрія Лесюка шокувало всіх:

Тож, як зазначає Юрій Лесюк, озвучена ним позиція по закриттю Новодністровської міської лікарні, поки що не повністю реалізована, але рішенням депутатів Новодністровської міської ради вже зроблено перший крок.

Здоровий глузд або є, або його немає…Напевно, глузду немає в тих, хто запроваджуючи дану медичну реформу, передбачає закриття лікарень.

Повністю відео засідання Сокирянської райради можна переглянути тут: