Учні Ломачинецької ЗОШ стали заручниками холоду через так звані “подарунки” Новодністровської міської ради

У листопаді минулого року на нашому сайті була висвітлена новина про те, що після так званого жесту “добрової волі”, “подарунку” Новодністровської міської ради селам поки що  Сокирянського району (Білоусівка, Ожеве, Василівка та Ломачинці), які в майбутньому будуть приєднанні до Новодністровської ОТГ, було виділено 2 млн. гривень, тобто по 500 тис. гривень на село. Та до сьогодні залишається незрозумілим, куди саме ці кошти витратили, в якій кількості, і з чиїх рахунків?

Раніше йшла мова, що з цих 2-х мільйонів мала бути оплачена продувка опалювальної системи в освітніх закладах сіл. Системи таки продули, але як?! Діти однієї із Ломачинецької школи і до сьогодні залишаються без тепла.

Тож у актовій залі Ломачинецької загальноосвітньої школи зібралися чимало батьків та педагогів, громадських активістів та представників влада села, адже проблема, що виникла, стоїть на заваді навчання їх дітей. На сьогодні нульова температура в закладі не дозволяє проводити освітній процес у прийнятних умовах. Діти ідуть на вимушені канікули, вчителі –  у неоплачені відпустки.

На зустріч із стурбованими ломачинчанами прибула комісія у складі заступника голови Сокирянської РДА Ірини Тарасової, начальника відділу освіти, молоді та спорту Галини Рябко, а також начальника районного управління Держпродспоживслужби Івана Лисого. Був присутнім на зборах депутат районної ради, мешканець села Ломачинці та спеціаліст  відділу енергоефективності та інвестицій Ігор Нажига, який і займався цим питанням. І вже на зібранні обурені односельчани намагалися знайти тих, хто нестиме відповідальність, і знайти вихід із ситуації, заручниками якої стали їх діти.

На даний момент у людей ще залишається маленька надія, що все-таки за цей тиждень тепло відновиться, і їм не доведеться довозити дітей в школи, які знаходяться у сусідніх населених пунктах.

Громадський активіст Микола Данилюк вбачає, що єдиною причиною, яка посприяла цьому всьому, є «…неправильна, популістична та брехлива політика Новодністровського  міського голови Анатолія Болдашева, і тих депутатів-посіпак, які його підтримують».

Вікторія Концаренко, директор Ломачинецької ЗОШ, розповідає, що повірила на слово і своєму односельчану, Ігорю Нажизі, якого знає з дитинства, і довірилась сільському голові Наталії Петрик, які запевняли, що все тільки на краще. Директорка запевняє, що як і раніше директор Ожівської ЗОШ Тамара Нігалатій, що ніяких документів не підписувала, кошторис не бачила, і навіть не знає приблизно, скільки дані роботи можуть вартувати…

Заступник директора Валерій Самусь говорить, що якщо тепло не відновиться за тиждень і діти не зможуть піти до школи, це серйозно вплине на навчальний процес.

Вкотре залишається лише очікувати. Чіткої відповіді про те, де так звані 2 млн. – чи вони на рахунках області, чи району – до сьогодні немає.

Ігор Михайлович запевняє, що бригада київської фірми вже на місці, і систему вони відремонтують. Ба навіть не прийдеться платити за це все, адже дані роботи, як виявляється, благодійна допомога! Гарантійний лист змінюється на інший, де компанія ніяких претензій до Новодністровської міської ради не має. Складається враження, що незабаром всі роботи будуть виконуватися безкоштовно. А тоді вже заживемо!Районна влада ж, у свою чергу,  шукає гроші на ремонт котлів. Стало відомо, що на рахунках Ломачинецької сільської ради є залишок вільних коштів у сумі більше ста тисяч гривень, але із незрозумілих причин сільський голова ухиляється від фінансової допомоги рідному навчальному закладу. Та, можливо, не потрібно шукати коштів, ні в Ломачинецькій сільській раді, ні в районній владі, адже є благодійники!?Хочеться сподіватися, що все-таки кожен зробить по своїй совісті, і незабаром проблема буде вирішена, а учнів Ломачинецької ЗОШ буде очікувати тепло в їхньому закладі.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *