45 років з моменту висадки першого десанту гідробудівельників. Інтерв’ю з Олександром Охрименком

Виконуючи програму збільшення енергетичних потужностей, Союз міністрів СССР 15 грудня 1972 року прийняв Постанову про будівництво Дністровської (на той час Могилів-Подільської) ГЕС. Пройшло 45 років з того часу, як в січні 1973 року висадився перший десант гідробудівельників. Розпочиналось все на голому місwі,з нуля. Та чутка про будівництво Буковинського гіганта швидко розлетілась по всіх куточках колишнього СССР. І полетіли в Ожеве листи з усіх куточків країни, в змісті яких йшлося про одне – бажання взяти участь в будівництві Дністровського комплексного гідровузла.

Що ж кликало людей в далеку дорогу? Що змушувало залишати свої домівки, квартири, знаючи наперед, що житимуть в наметах, в вагончиках, знімати кімнати в ближніх селах, переборюючи великі проблеми та незручності?

Неординарна для міста гідробудівців особистість, володар медалі «За трудову відзнаку», орденів «Знак Пошани» і Жовтневої революції, звань «Заслужений будівельник України», «Ветеран Дніпробуду» та «Почесний енергетик СРСР» Сергій Семенович Гандзюк був упевнений, що на всі ці запитання була одна єдина відповідь: відчуття боргу перед Батьківщиною, бажання жити і працювати там, де країні потрібні міцні руки і гарячі серця!

Олександр Якович Охрименко, який один із перших прибув на будівництво Дністровського гідровузла радо ділиться своїми спогадами,переживаннями та емоціями 45-річної давності.