Кладовище Новодністровська страждає від рук вандалів

Моторошна тема цвинтарних крадіжок в Україні не нова. Проте у Новодністровську ганебні акти вандалізму та злодійства у місцях вічного спочинку померлих набули мало не серійного характеру.

У хворому суспільстві від чергового «покращення життя» живі не дають спокою мертвим. Зниклі лампадки на надгробках помітили мешканці міста, які приїхали на цвинтар пом’янути родичів. Люди звернулися до поліції та до редакції місцевого телеканалу.

Руйнували хаотично: десь по одному, а десь по декілька відразу. На даний момент нараховано близько десяти постраждалих надмогильних пам’ятників. За яким принципом вандали діяли не зрозуміло…

Злодійством на цвинтарі займаються переважно наркомани та алкоголіки. Нормальна людина не буде красти з кладовища, це роблять люди, які втратили людські якості, і в яких відсутні моральні орієнтири. Та все ж більшу роль відіграють ті, хто в них скуповує метал.

Про мораль вищенаведені факти говорять самі за себе. Проте найбільше вражає, що на початку XXI комп’ютеризованого, технологічно розвиненого століття у нас заробляють гроші на пам’яті померлих, і нікому не вдається викорінити крадіжки пластмасових китайських квітів, вінків, лампадок і металу з дорогих надгробків на могилах.

Може, перестануть красти тоді, коли вкраїнське суспільство прийде нарешті до більш цивілізованого розуміння вшанування пам’яті померлих – без китайського пластмасового огидного прикрашання та демонстрування величиною та багатством надгробка платоспроможності родичів померлого. Може, тоді щось зміниться, а наразі маємо факти масових крадіжок на цвинтарях не лише у Новодністровську,а й по всій Україні.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *