В селі Непоротове в річку Дністер випустили близько 3 тонн рослиноїдного товстолобика

В селі Непоротове в річку Дністер випустили близько 3 тонн рослиноїдного товстолобика.  Акція відбулася в рамках програми «Фонду охорони навколишнього природного середовища України». У важливому екологічному заході взяли участь представники Фонду, обласних та районних профільних служб, які спільно з рибоохоронним патрулем та громадою «Рибалок Буковини» запустили у Дністер.

За словами учасників заходу відтворення водних живих ресурсів прісних водойм дає надію на повноцінне відновлення всієї екосистеми краю і має привернути увагу небайдужих людей, зрозуміти всім роль людини в збережені природи. “Нашому Дністру вкрай необхідне відновлення біо-фауни. Сьогодні ми запустили у води товстолоба строкатого, білого амура, коропа, щуку. Річки потрібно не тільки зарибнювати, але й зберігати процес природного відтворення, тобто оберігати в нерестовий період від браконьєрів. Водні біоресурси мають збільшуватись. За останні 7 років Дністер зарибнили перший раз. А робити це варто частіше”, – коментує процес зариблення Дністра в.о. начальника Управління Чернівецького рибоохоронного патруля.Валентин Філіпчук.

“Жодної копійки державних коштів на відновлення біо-фауни Дністра не витрачено, – розповідає Президент міжнародної благодійної організації «Фонд охорони навколишнього природного середовища України» Павло Литвинов. – На сьогоднішнє зариблення витрачено менше 100 тис грн. Державних коштів немає, це все гроші благодійників, котрі опікуються нашою природою, і вперше у благодійній програмі прийняли участь китайці. Це соромно для нашої країни, але добре, що вони нам довіряють. Плануємо ще зарибнити Дністер фореллю”.

Вибір видового складу рослиноїдних риб-вселенців не випадковий – товстолоби є чудовими природними меліорантами, та збільшення їх кількості у водоймі сприятиме поліпшенню її санітарного стану.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *