Через тимчасові споруди думка мешканців міста була вкотре проігнорована. Громада ініціює міське віче

В місті знову занепокоєння серед жителів. Люди обурені, що без їх відома та погодження біля їх будинків з’являться так звані «тимчасові споруди» або МАФи – малі архітектурні форми.

Біля будинків, де вже ведуться роботи по встановленню цих об’єктів, мешканці організовують зібрання проти цих забудов.

Підприємці, які встановлюють ці споруди, навіть, не дивлячись на те, що люди проти, всеодно продовжують роботи, і, як не дивно це прозвучить, навіть уночі.

Наприклад, біля 18 будинку мікрорайону “Сонячний” бетон під місце розміщення споруди заливали о 3 годині ночі, коли жителі солодко спали, і не змогли б завадити цьому.

А мешканці будинків 19, 22А, 20 мікрорайону “Діброва” запросили на таке обговорення (яке вони вже проводять вдруге за три дні – саме з того моменту як розпочались активні робити під розміщення тимчасових споруд) місцеве телебачення та намагалися пояснити цивілізованим шляхом і владі, і підприємцям, які хочуть вести там торгову діяльність, що вони проти знищення єдиного скверу біля їхніх будинків та наголосити, що в спальному районі не місце для розміщення ТС.

На зібранні були присутні близько тридцяти жителів навколишніх будинків, поза як це була 10 година ранку і більшість мешканців були на роботах.

Серед присутніх був і депутат міської ради саме від цього округу Микола Пітькін. Свій виступ розпочала Надія Тугарова, мешканка цього району, батьки якої засаджували деревами цей сквер в минулому. Надія Федорівна пропрацювала в органах місцевого самоврядування начальником земельного відділу і архітектури, і вона не лише проти розміщення даних торгових точок на території скверу, а намагається розібратися наскільки це правомірно.

Повідомляється, що таких ТС або торгових точок у місті має бути 51. Схему розміщення цих ТС затверджено на сесії міської ради 14 депутатами у травні цього року.  Надія Федорівна озвучила прізвища тих кому ці ділянки дістались, адже, як відомо, деяким заявникам було відмовлено, а деякі отримали від 2 до 4 місць для розміщення ТС.

Спробуємо розібратися, що ж таке ця сама Тимчасова Споруда? Законодавством тимчасова споруда (ТС) та мала архітектурна форма (МАФ) визначаються так: “Тимчасова споруда – одноповерхова споруда, що  виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних  вимог до споруд, і встановлюється тимчасово, без  улаштування фундаменту. Тимчасова споруда призначена для здійснення підприємницької діяльності торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, яка  може мати закрите приміщення, для тимчасового перебування людей, або ж не мати такого приміщення.”

Мала архітектурна форма визначається як елемент благоустрою. Основними законодавчими та нормативно-правовими актами, які регулюють встановлення тимчасових споруд (ТС) є:

Щоб отримати документи на встановлення тимчасової споруди, необхідно:

  • висновок про відповідність намірів встановлення ТС;
  • паспорт прив’язки ТС;

Детальний перелік документів та умови розміщення тимчасових споруд визначено Наказом «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд  для провадження підприємницької діяльності»Розміщення ТС самовільно забороняється!

Щоб розібратися, наскільки законно ведуться роботи, мешканці вирішили завітати до міської ради в архітектурний відділ, де начальник відділу Марина Черватюк пояснювала, що все законно, хоча розібратися в наданій відповіді було дуже важко.

Люди також виявили бажання почути коментар і в.о. начальника земельного відділу Олени Скрипник, яка являється також і депутатом міської ради.

Олені Володимирівні вдавалось уникати від чіткої відповіді на дане запитання, адже побачивши делегацію мешканців, вона перейшла на особистості. Зі сторони було неприємно споглядати, що державний службовець дозволяє собі вести діалог в такому тоні. Переглянувши відео, це буде зрозуміло.

Вже коли громадяни залишили стіни міської ради, вони зупинились біля входу до мерії, і звернули увагу місцевих чиновників, які щодня заходять через центральний вхід до своїх робочих місць, що на державній установі відсутній прапор нашої країни.

Як повідомляє Надія Тугарова, після походу в міську раду, до неї на телефон почали надходити повідомлення-погрози, проте що на Надію Федорівну буде відкрито кримінальне впровадження по трьох статтях з позбавлення волі на строк 12 років, лише через те, що вона має свою власну думку.

Тож громада вирішила ініціювати міське віче, яке відбудеться 22 жовтня о 15 годині на площі перед Укрпоштою, де будуть виступати не лише проти розміщення ТС біля жилих будинків, а й проти дій міського голови.

 

  • Артем: Є великі питання до автора статті. Чому стаття майже дослівно збігається зі словами Надії Федорівни?- впишіть тоді її як автора статті! Чому не було заслухано і не повідомлено жодну особу з іншого боку , а все зроблено потайки? Чому у статті йдеться про одну ділянку , а фотографії прикріпленні зовсім від іншої? Звідки взялася цифра 30, якщо на відео чітко видно що там не більше 15 осіб разом? Має ж бути якась журналістська етика!!! Читачі просто перестануть довіряти Вам. І особисто Надії Федорівні: не смски а 1 смс, в якій нема жодного слова про статті Кримінального Кодексу! І не через вашу власну думку, а через підбурення народу шляхом обману. Тобто знову трактування на свою користь. Всім бажаючим можу показати переписку особисто.
  • Гость: Без сили нема права, щоб здобути право, треба мати силу. Єдиний вихід з цієї ситуації - силою недозволити будувати огидні споруди, які ці "БІЗНЕСМУДАКИ" намагаються звести в такому чудовому місті. Візьміть приклад з київлян, які незаконних забудовників "в асфальт закатують" і стоять до останнього за свій комфорт. Я народився і виріс в цьому місті, і якщо буде потрібно, приїду і встану поруч з Новодністровцями, які не бояться боронити своє місто від таких виродків
  • Гость: Одні і ті же люди ходять, що і Болдишева зняти з посади, шо і проти ТС. Дорогий пан Панчишен, закінчуйте цей балаган. Ці моліді людини що у місті, наврядчи вас підтримають. А пожилим людям,дали дезінформацію. Молоді підприємці, розвивають місто, скільки років місто стояло без відкриттях тих, магазині,арт-кафе і т.д., коли молоді люди хочуть зробити собі робочі місця і надати своїм колегам,друзям або просто людям. Ви стаєте проти цього. Просто задумайтесь, скільки молодих людей просто їде у великі міста, щоб там правцювати і облаштовувати своє життя. Так-як вони не бачуть свого майбутнього в м.Новодністровськ
  • Гость: Капітан Дагістан, де ви бачите в цій історії Панчишина, чи таки як ви боїтеся його тіні, що кожен раз згадуєте? Ворюг ви не помічаєте....